- Reklamë -spot_img
25.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetSituata reale e turizmit në vend, shmanget tragjedia në ambientet e një...

Situata reale e turizmit në vend, shmanget tragjedia në ambientet e një hoteli

- Reklamë -spot_img

Situata me turizmin në vend po tregon problematikat e saj dita ditës. Një qytetare ka denoncuar problamatikat në lidhje me kushtet që ofrohen nga hotelet dhe siguria e tyre në raste të emergjencave. Kjo qytetare ka ndarë me publikun historinë e tmerrit që përjetoi përgjatë 20 minutave që ngeli në ashensor duke thënë se ajo dhe familja e saj kanë shpëtuar për mrekulli.

Ajo bën me dije se ashensori nuk përmbushte asnjë kriter për situata emergjence.

Ajo shkruan se askush nuk shkoi për t’i ndihmuar dhe se familja e saj shpëtoi falë xhaxhit që hapi derën me shkelma.

“Nëse  nuk do të ishte xhaxhai sot do  kishit gjetur kufomat tona në ashensor”, shkruan  qytetarja.

Ndërkohë paradoksi vazhdon pasi pronari hotelit i kishte kritikuar për ulërimat, pasi sipas saj ulërimat  i kishin prishur gjumin.

Postimi i plotë i qytetares

Sot e kemi jeten e dyte! U bllokuam Në anshensor per 20 minuta te zeza por ishte si 10 öre. Nuk degjonte asnje. Nuk kishte as telefon te merrje, as mjete te thyeje deren. Ulerimat Tona Nuk degjoheshin. Ishte familja ime e shtrenjte brenda . Djalit I jepja zemer, babit , mamit , xhaxhait , geges por vete isha gati te me binte te fiket : nuk kishte drite , as ajer, as sinjal te merrnim Në telefon! Ulerimat tona te medha “na shpetoni, po vdesim, nuk po marrim fryme “ Do mbeten gjate Në mendjen time dhe Do me duhet shume terapi. Kur ishim ne minuta e fundit te frymes , Nuk degjoja asnje nga jashte te thoshte “jam ketu te degjoj” kur skishte asnje sinjal tel per te marr Policine i humba shpresat dhe pyeta Xhaxhain ta shkulte deren. E qelloi me shqelma shume, cau doren e kembet, ishte shpresa jone e fundit . Sot jeten e kemi nga Kimet Xhelaj dhe Zoti qe Nuk me harroi! Faleminderit per ju qe jeni lutur per mua! Falemindeirt o zot! Jeta e njeriut Në Shqiperi eshte e barabart me 0 . Ska vlere! Sa keq. Mos hipni me Në anshensora ne SHQIPERi! Mos te ishte forca e Xhaxhi tim ne 12 te Nates ne anshensor te l erret ku asnje Nuk degjonte ne mengjes Do gjendeshin kufomat. Lutesha qe une te vdisja e para sepse Nuk e duroja dot dhimbjen e te tjereve! Por Zoti me deshi prap sot! Faleminderit Zot! Tani do iki te qaj me ze dikur larg. Me vjen turp qe kam argumentuar kaq shume me njerez duke thene Shqiperia Do behet , eshte bere e bukur ! Lum kush iken, e mjere kush mbetet ne kete vend Perl, Por pa ligje, pa kushte , me njerez te korruptuar, me plera qe bejne bizness me pallate te pa mbaruara, me njerez pa edukat, me njerez shpirt keq. I Zoti I hotelit ishte ngjitur me Në qe ulerimin, pas nje ore tha : Pse me prishe gjumin. Mireupafshim Shqiperia ime. IKa ne 2005, kohet e fundit kisha 11 vite pa ardhur . Ndoshta shikohemi pas 25 vitesh te tjera sepse Nuk ndermend te vdes as Në det Nga Skafet dhe as Në anshensor apo rruge te makinave!

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj