- Reklamë -spot_img
25.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetSërish ndryshoi çmimi i karburanteve! Vasili: Batakçinjte e Bordit po luajnë

Sërish ndryshoi çmimi i karburanteve! Vasili: Batakçinjte e Bordit po luajnë

- Reklamë -spot_img

Çmimi i karburanteve është një nga çështjet që i shqetëson më shumë qytetarët së fundmi, teksa Bordi i Transparencës asnjherë të vetme nuk e ka reflektuar çmimin e Bursës.

Ndërkohë që ka ardhur një reagim i fortë nga zëvendëskryetari i LSI-së Petrit Vasili shprehet se për të tretën ditë me radhë Bordi luan me çmimet e naftës, duke akuzuar se e gjitha bëhet sipas interesave propagandistike të kryeministrit Edi Rama.

A shtoi se i ka dërguar një letër zyrtare Ministrisë së Financave mbi kriteret mbi të cilat vendosen çmimet.

Theksojmë se prej disa ditësh, çmimet janë duke u ndryshuar çdo ditë, edhe pse efekti financiar në xhepat e qytetarëve është pothuajse i pandjeshëm, në raport me rritjen e çmimit në përgjithësi.

Postimi i plotë i Vasilit:

Batakçinjte e Bordit te Trasparences spekulatore mafioze te cmimit te naftes!
Per tre dite me radhe Batakcinjte e Bordit te Trasparences luajne tre here me çmimin e naftes, sipas buletinit te propagandes se Edi Rames.
Si deputet I jam drejtuar me leter zyrtare Ministrise se Financave dhe Tranportit, qe te informojne se me çfare kritere vendoset cmimi i naftes dhe te sqarojne edhe elemente te tjera.
Asnje pergjigje nga batakçinjte
Ja ku i keni shkresen zyrtare me kerkesevme sqarime per Bordin e Batakçinjve!

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj