- Reklamë -spot_img
25.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitet“Qeveria bën gati 'falimentin' e bashkive në krizë”, reagon Ilir Meta

“Qeveria bën gati ‘falimentin’ e bashkive në krizë”, reagon Ilir Meta

- Reklamë -spot_img

Ditën e sotme kryetari i Partisë së Lirisë, njëkohësisht ish-presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka reaguar me kritika ndaj kryeministrit Edi Rama.

Gjithashtu Meta u shpreh se pasojat e korrupsionit janë të rëndë për vendit.

Nga ana tjetër Meta theksoi se  përgjegjës kryesor për situatën kritike të korrupsionit në vend është kryeministri Edi Rama.

Ilir Meta:

“Kjo ka shkalluar cdo parim kushtetues dhe jeni njohur me situatën dramatike që ka dalë për situatën financiare të bashkive që porej 3.5 vite qeverisen nga një parti e vetme. Nuk gjeje një vend as në Afrikë që mos ketë një këshilltar opozitar, vetëm në shqipëri ka ndodhur. Këta kanë fryrë administratat për të blerë votat, kanë kryer vjedhje pa fund sepses ka pasur kush I denconon dhe kanë shkatërruar financat e bashkive. Këta po shtrojnë administratën , patronazhistët, bëjnë gjithçka për të blerë votat. Tani shpikin administratorët që janë të emëruar të partisë.

Reforma administrative gjoja ishte për të shkurtuar administratën , ndodhi e kundërta tani është situata katastrofike. Është rritur numri i administratës me ca ishte dhe ca është bërë është vjedhur. Hiprokrizi e madhe dhe gjendje e rëndë e menaxhimit të bashkive. Më pas ujësjellësat janë një piramidë tjetër, aty është një një situatë e ngjashme me këtë të inceneratorëve.

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj