- Reklamë -spot_img
21.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetProkuroria dhe Policia aksion në Tiranë, raportohet për disa të arrestuar (Detajet...

Prokuroria dhe Policia aksion në Tiranë, raportohet për disa të arrestuar (Detajet e para)

- Reklamë -spot_img

Një aksion i madh që ka të bëjë me veprat penale në fushën e farmaceutikës, po zhvillohet nga Prokuroria e Tiranës dhe Policia e Shtetit. Burime bëjnë me dije se janë arrestuar disa persona nga policia.

Gjithashtu mësohet se hetimet kanë nisur disa muaj më parë nga Prokuroria e Tiranës në bashkëpunim me Policinë e Shtetit.

Sipas informacioneve mësohet se prokuroria ka lëshuar 6 urdhër arreste dhe  bëhet me dije se të gjithë janë ekzekutuar nga Policia e Shtetit. Mësohet se personat të cilët kanë rënë në prangat e Policisë nuk kanë bërë regjistrime të medikamenteve  që kanë marrë.

Si u tha edhe më lartë hetimet për këtë skemë abuzive kanë nisur disa muaj më pare nga prokuroria e Tiranës, ku Policia e Shtetit ka ushtruar kontrolle në 6 depo farmaceutike.

Po ashtu gjatë zhvillimit të hetimeve nga Policia e Shtetit, dikasteri i krimit ekonomik ka kryer kontrolle në hyrje daljet në doganë por edhe shitjet që janë bërë, e nga kontrollet rezulton se është shkaktuar një dëm i madh ekonomik.

Informacione më të detajuara pritet të dalin në orët në vijim në lidhje me këtë operacion të madh i cili po zhvillohet nga Policia e Shtetit në bashkëpunim me Prokurorinë e Tiranës.

- Reklamë -spot_img

Na Ndiqni

752FansaPëlqeje
19,500NdjekësNdiqe

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj