- Reklamë -spot_img
21.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetPara 3 vitesh i ekzekutuan të birin për një kondicioner, babai i...

Para 3 vitesh i ekzekutuan të birin për një kondicioner, babai i Indrit Çelajt merr vendimin drastik

- Reklamë -spot_img

Një tjetër tragjedi në familjen Çelaj në fshatin ‘Ngraçan’ të Mallakastrës.

Bëhet e ditur se 63-vjeçari Batjan Çelaj i ka dhënë fund jetës duke konsumuar fotoksinë.  Theksojmë se ngjarja u raportua nga policia ditën e sotme, nga ku edhe janë mësuar edhe detaje të tjera.

Viktima është babai i Indrit Çelajt, teknikut të  kondicionierëve, i cili u vra nga vellezerit Griseldo dhe Albano Kusi, në 22 gusht të vitit 2019 në Tiranë pas një konflikti për rrjedhjen e ujit nga tubi i kondicionierit.

Kujtojmë që në atë kohë u raportua se i ndjeri Indrit Çelaj kishte shkuar te biznesi i Bujar Kusit, babait të dy vëllezërve Albano dhe Griseldo, për instalimin e rrjetit të kondicionerit. Por pas një konflikti të çastit, Griseldo Kusi e qëlloi Çelajn me plumb në kokë, duke i marrë jetën.

Pas këtij krimi gjykata e Tiranës, dënoi me 12 vite burg Griseldo Kusin dhe me 2 vite burg vëllain e tij, Albano Kusi.

“Kjo që më ndodhi mua mos i ndodhtë asnjërit. Kjo është fatkeqësi e madhe në Shqipëri. Ti nisesh në punë dhe kthehesh i vdekur është fatkeqësi. E kam marrë vesh nga gazetat. Çuni është vrarë në 11 paradite unë e mora vesh në orën 7 në darkë se i kishin marrë edhe dokumentet. Çunin e kishte marrë policia. Djali ishte në punë, punonte me kondicionerë se ka mbaruar edhe elektriken. Montonte kondicionerët. Asnjë konflikt nuk ka pasur djali, ka qenë i kulturuar dhe i sjellshëm. Rrallë gjen djalë si ai , nuk dinte të ofendonte ishte i matur. Ma morën djalin në moshë të re”, ka deklaruar në atë kohë Batjan Çelaj për vrasjen e të birit.

 

 

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj