- Reklamë -spot_img
7.5 C
Tirana
Faqja kryesoreRajoni - BotaKosovëNuk mori asnjë Komunë, Kurti optimist për raundin e dytë

Nuk mori asnjë Komunë, Kurti optimist për raundin e dytë

- Reklamë -spot_img

Ditën e djeshme në Kosovë u zhvilluan zgjedhjet lokale. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka folur për herë të parë në lidhje me rezultatin e zgjedhjeve.

Me anë të një konference për shtyp, Albin Kurti është shprehur se Lëvizja Vetëvendosja ëshët subjekti më i madh politikë në vend  dhe më i votuari, si në zgjedhjet e përgjithshme edhe në ato lokale pavarësisht se nuk arriti që të fitonte asnjë komunë në raundin e parë. Ndër të tjera ai ëshët shprehur optimist për fitoren e ish-ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia i cili kandidon për komunën e Prishtinës

“Më vjen mirë që jeni e kënaqur me punën e ministrit Vitia edhe unë jam shumë i kënaqur. Ai është liruar nga detyra dhe është në garë për Prishtinën ku prin qartazi. Ku unë besoj se do jetë kryetar i kryeqytetit.”, është shprehur Albin Kurti.

Ndër të tjera ai ka thënë se zgjedhjet e 14 shkurtit nuk mund t’i krahasoj me zgjedhjet që janë zhvilluar së fundmi në Kosovë.

”Sa i përket zgjedhjeve të 14 shkurtit nuk mund ti krahasojmë me zgjedhjet e sotme sepse në krye kanë qenë njerëz që sot kryesojnë 3 institucione. Në atë listë ku unë, kryeparlamentari dhe presidentja Vjosa Osmani është e pashembullt. Nuk ka më kështu liste.”-tha Kurti.

Kurti më tej është shprehur se VV-ja ka folur më shumë për çështjet nacionale sesa ato lokale. Ndër të tjera ai ka qëndruar optimistë se  kandidatët e VV-së do të marrin fitore në raundin e dytë.

‘Sa i përket zgjedhjeve të 14 shkurtit nuk mund ti krahasojmë me zgjedhjet e sotme sepse në krye kanë qenë njerëz që sot kryesojnë 3 institucione. Në atë listë ku unë, kryeparlamentari dhe presidentja Vjosa Osmani është e pashembullt. Nuk ka më shtu liste.’-shtoi Kurti

- Reklamë -spot_img

Na Ndiqni

752FansaPëlqeje
19,500NdjekësNdiqe

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj