- Reklamë -spot_img
24.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetKishin mbjellë arën me kanabis, 4 të arrestuar në Konispol, një në...

Kishin mbjellë arën me kanabis, 4 të arrestuar në Konispol, një në kërkim

- Reklamë -spot_img

Poliçia e Sarandës ka finalizuar operaçionin e koduar “Five”, në kuadër të të çilit kanë rënë në pranga katër shtetas dhe është shpallur në kërkim një tjetër. Është arrestuar 62-vjeççari Dashnor Alushaj (i njohur me emrin Papi), i dënuar më parë për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike. Po ashtu në pranga kanë rënë Gramoz Breshanaj, 34 vjeç, Ermir Indrisllari, 30 vjeç, Esmeraldo Alushaj, 19 vjeç dhe është shpallur në kërkim A. A., 30 vjeç, banues në fshatin Vrinë.

Njoftimi i policisë:

Poliçia e Sarandës ka finalizuar me sukses operaçionin poliçor “Five” duke arrestuar 4 persona që kishin mbjellë një arë me kanabis.

Në vijim të kontrolleve të pandërprera në të gjithë qarkun Vlorë, në zbatim të planit të masave për parandalimin evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, pas një hetimi njëmujor, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë, nga Komisariati i Poliçisë Sarandë, në bashkëpunim me strukturat e DVP Vlorë, u finalizua operaçioni poliçor i koduar “Five”, në kuadër të çilit u bë arrestimi në flagrançë i shtetasve:

-Dashnor Alushaj (i njohur me emrin Papi), 62 vjeç, banues në Sarandë, i dënuar më parë për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike“;

-Gramoz Breshanaj, 34 vjeç, banues në fshatin Vrinë, Sarandë;

-Ermir Indrisllari, 30 vjeç, banues në fshatin Vrinë, Sarandë, i dënuar më parë për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike“;

-Esmeraldo Alushaj, 19 vjeç, banues në fshatin Vrinë, Sarandë.

Si dhe u bë shpallja në kërkim e shtetasit A. A., 30 vjeç, banues në fshatin Vrinë, Sarandë.

 

- Reklamë -spot_img

Na Ndiqni

752FansaPëlqeje
19,500NdjekësNdiqe

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj