- Reklamë -spot_img
32.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitet“Hidhni në erë makinën e ish-bashkëshortes”, në rrjetën e SPAK edhe avokati...

“Hidhni në erë makinën e ish-bashkëshortes”, në rrjetën e SPAK edhe avokati i njohur

- Reklamë -spot_img

Ditën e sotme SPAK ka zhvillluar një mega-operacion, në kërkim të “kokave” të botës së krimit në vend.  Pjesë e listës së emrave që po kërkohen nga SPAK është edhe avokati me iniciale, A. B., i cili njihet si avokati i bandave kriminale.

Ai ka ka mbrojtur disa klientë VIP. Mëngjesin e sotëm është ushtruar kontroll edhe në banesën e avokatit.

Nuk dihet nëse ka masë arresti apo jo ndaj avokatit, por nga përgjimet ai ka dalë se ka prishur provat për një vrasje ndodhur në kryeqytet, por edhe ka porositur djegien e makinës së një të afërmi të tij për shkak të konflikteve që ka pasur.  Pritet që Spak do dalë në orën 13:00 në një koferencë të jashtëzakonshme ku do japë detaje, rreth aksionit të shtrirë në disa qytete.

Avokati me iniciale A.B  kërkoi nga grupet kriminale që të hidhnin në erë makinën e ish-bashkëshortes, me të cilën është në proces divorci, shprehet gazetarja Anila Hoxha.

Vlen të theksojmë se Prokuroria e Posaçme, SPAK ndërmori aksion në disa qytete të vendit, pas 32 urdhër-arresteve të lëshuara nga GJKKO.

Aksioni është zhvilluar në Tiranë, Durrës, Lezhë dhe Elbasan. Sipas informacioneve, 13 urdhër-arreste janë vetëm në Elbasan, një prej qyteteve më të nxehta të krimit në vend.

Janë në kërkim personazhe të njohur të botës së krimit si Ervis Martinaj në Lezhë, Suel Çela dhe Kamber Mehja në Elbasan, apo Fatos Gosa në Peqin. Disa prej personave në listën e SPAK tashmë janë në burg.

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj