- Reklamë -spot_img
7.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetDalin detaje të reja nga “vrasja” e 4 rusëve, çfarë thotë ekspertiza

Dalin detaje të reja nga “vrasja” e 4 rusëve, çfarë thotë ekspertiza

- Reklamë -spot_img

Një ngjarje e rëndë ndodhi pak para mesnatës në një hotel në Qerret të Kavajës ku mbetën të vdekur në rrethana misterioze katër turistë rusë.

Dy mjekë të mjekësisë ligjore përfaqësuese të vendit tonë dhe një mjek ligjor rus  kanë marrë pjesë në ekspertizën e katër rusëve.

Burime nga Instituti i mjekësisë ligjore kanë bërë me dije se procesi i ekspertizës ka vijuar deri në orën 15:00.  Po ashtu instituti i mjekësisë ligjore nuk ka një përgjigje për shkakun e vdekjes, por mësohet se nuk është konstatuar asnjë shenjë dhune. Po ashtu nga të dhënat paraprake është konstatuar se viktimat nuk kanë shenja të përdorimit të lëndëve narkotike duke e përjashtuar mundësinë se rusët humbën jetën si pasojë e overdozës.

Kujtojmë se drejtësia shqiptare e ka regjistruar këtë çështje si “vrasje” edhe pse  ende nuk është zbuluar shkaku i vdekjes së tyre. Hetuesit kanë marrë në pyetje edhe 3 shtetas të tjerë rus dhe një ukrainase, që ishin pjesë e guidës së turistëve.

Ndërkohë, autoritetet i kanë kërkuar informacion dhe po bashkëpunojnë me homologët rus, për të mësuar më shumë mbi viktimat, aktivitetin e profesionin e tyre, veçanërisht për dy burrat, ku autoritetet tregohen mjaft të rezervuar për këto të dhëna.  Sjellim në vëmendje se shtetasit rusë i gjeti recepsionisti i hotelit ku ishin akomoduar.

- Reklamë -spot_img

Na Ndiqni

752FansaPëlqeje
19,500NdjekësNdiqe

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj