- Reklamë -spot_img
-1.5 C
Tirana
Faqja kryesoreRajoni - BotaKosovëCovid-19 në Kosovë, ja si paraqitet bilanci i rasteve dhe viktimave

Covid-19 në Kosovë, ja si paraqitet bilanci i rasteve dhe viktimave

- Reklamë -spot_img

Minsitria e Shëndetësisë së Kosovës ka bërë të ditur situatën e Covid-19 në vend.  Në 24 orët e fundit nuk është shënuar asnjë viktimë nga Covid-19, ndërkohë që për sa i përket rasteve të reja nga  6.589 testime, 585 qytetarë kanë rezultuar pozitiv.  Sot janë shëruar 57 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.372.

Në total numri i rasteve aktive është 3.339.  Ndërkohë në 24 orët e fundit janë dhënë 3.830 doza të vaksinës kundër COVID-19.P

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë së Kosovës:

14 Janar 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 3.830 doza të vaksinës kundër COVID-19.Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.708.466 doza të vaksinës.

Deri më sot 794.496 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 27.183 doza përforëcuese dhe 2.147 doza të treta të vaksines kundër COVID-19.

Nga 6.589 testime, 585 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 57 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 158.372.

Në total numri i rasteve aktive është 3.339.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

- Reklamë -spot_img

Na Ndiqni

752FansaPëlqeje
19,500NdjekësNdiqe

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj