- Reklamë -spot_img
12.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitetCovid-19 në Kosovë, bilanci i rasteve dhe viktimave gjatë 24 orëve të...

Covid-19 në Kosovë, bilanci i rasteve dhe viktimave gjatë 24 orëve të fundit

- Reklamë -spot_img

Ashtu sikurse çdo ditë Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka bërë të ditur bilancin e COVID-19 përgjatë 24 orëve të fundit.  Njoftohet se përgjatë 24 orëve të fundit nuk është shënuar asnjë humbje jete.  Ndërkohë për sa i përket rasteve të reja nga 635 testime, 21 qytetarë kanë rezultuar pozitiv  Theksojmë se ditën e sotme janë shëruar 22 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.717.

Në total numri i rasteve aktive është 351. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.827.642 doza të vaksinës.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë së Kosovës:

13 Maj 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 143 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.827.642 doza të vaksinës.

Deri më sot 822.516 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 102.264 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 635 testime, 21 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 22 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.717.

Në total numri i rasteve aktive është 351.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun: https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

- Reklamë -spot_img

Na Ndiqni

752FansaPëlqeje
19,500NdjekësNdiqe

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj

x