- Reklamë -spot_img
7.5 C
Tirana
Faqja kryesoreRajoni - BotaKosovëCOVID-19 në Kosovë/ Asnjë humbje jete, ja sa persona kanë rezultuar pozitivë

COVID-19 në Kosovë/ Asnjë humbje jete, ja sa persona kanë rezultuar pozitivë

- Reklamë -spot_img

Instituti i Shëndetit Publik ka bërë publike të dhënat e fundit në lidhje me pandeminë e COVID-19. Nga 1.419 testime të kryera në të gjithë vendin, ka rezultuar pozitive me koronavirus  1 qytetar. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Në total numri i rasteve aktive në të gjithë vendin është 632. Lajm i mirë është e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm 42 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.936.

Këto të dhëna i ka përditësuar Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës. Ndër të tjera kujtojmë se procesi i vaksinimit në Kosovë vazhdon. Gjithashtu Ministria iu bën apel qytetarëve që të vaksinohen dhe të zbatojnë me përpikmëri të gjitha rregullat e vendosura anti-COVID. Ministria bën thirrje që të mbajnë higjienën, maskat dhe të respektojnë distancën.

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë

N18 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 1.419 testime, 1 qytetar ka rezultuar pozitiv në COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes

Sot janë shëruar 42 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.936.

Në total numri i rasteve aktive është 632.

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

- Reklamë -spot_img

Na Ndiqni

752FansaPëlqeje
19,500NdjekësNdiqe

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj