- Reklamë -spot_img
25.5 C
Tirana
Faqja kryesoreAktualitet3-vjeçari ndërroi jetë në kopsht, familjarët kërkojnë drejtësi para Prokurorisë

3-vjeçari ndërroi jetë në kopsht, familjarët kërkojnë drejtësi para Prokurorisë

- Reklamë -spot_img

Para 3 ditësh një fëmijë i moshës 3-vjeçare ka humbur jetën në një kopësht privat në qytetin e Fierit. I mituri u dërgua në spital pa shenja jete.

Gjatë dëshmisë në polici, edukatorja ka thënë se fëmija ka mbetur i varur tek varësja e rrobave.  Burime nga policia thanë se “3-vjeçari ka tentuar të marrë çantën dhe i ka ngecur kapuçi i xhupit në varëse e për pasojë është mbytur.

Ndërkohë që ditën e sotme familjarit e 3-vjeçarit të ndjerë, janë mbledhur sot përpara prokurorisë duke kërkuar drejtësi.

Nëna e djalit Donalda Kodheli tha mes lotësh se edukatorja e ka marrë të parën në telefon dhe i ka thënë që djali është në gjendje të mirë, por se në spital i kanë thënë se djali ka shkuar i pajetë.

“Edukatorja më ka gënjyer, më ka marrë mua të parën në telefon më tha është mbytur me litar të bluzës, është në gjendje të mirë dhe është përmendur. Në momentin që shkova në spital, më thanë është futur në sallë të operimit, pastaj doktori më tha fëmija ka ardhur pa jetë këtu. Na thanë ka kamera sigurie, por kur shkuam nuk kishte. Djali 15 kg nuk ka mundësi të mbytej nga varësja. Kërkoj drejtësi për shpirtin e Noas tim”, tha nëna mes lotësh.

Familjarët thanë se me gjithë ngjarjen e rëndë kopshti sot është hapur dhe i bënë thirrje prokurorisë të hetojë rastin. Një thirrje ka shkuar dhe për kryeministrin Edi Rama

- Reklamë -spot_img

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj