- Reklamë -spot_img
21.5 C
Tirana
Faqja kryesoreRajoni - BotaRajoniMbyllen hetimet për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch; a kishte bashkëpunëtor piloti...

Mbyllen hetimet për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch; a kishte bashkëpunëtor piloti grek?

- Reklamë -spot_img

Autoritetet greke kanë mbyllur hetimet për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në Glyka Nera, majin e këtij viti, nga bashkëshorti i Charalambos Anagnostopoulos.

Hetimi në këtë rast të diskutueshëm tashmë ka përfunduar dhe avokati i pilotit të akuzuar u thirr nga hetuesi dhe nënshkroi përfundimin e hetimit.

Në fakt, mediat greke shkruajnë se nga informacioni i fundit që hetuesi priste nga heqja e sekretit telefonik dhe bankar, nuk doli asnjë provë që do të kërkonte falje shtesë të të akuzuarit ose hetim të mëtejshëm. Gjithashtu, sipas të njëjtit informacion, hetuesit nuk iu dhanë asnjë dokument në lidhje me thirrjet e bëra natën kur gruaja e re u vra. Ndër të tjera, nga hetimi rezultoi se piloti nuk kishte bashkëpunëtor në krim.

Gjithashtu, në duart e hetuesit, pretendohet se asnjë dokument në lidhje me kamerën që ishte në Maisonette të Glyko Nero nuk mbërriti. Kjo ndodh sepse kompania nga Kina nuk iu përgjigj kurrë kërkesës përkatëse të autoriteteve greke.

Së fundi, sa i përket sekretit bankar, duket se ka pasur transaksione të nivelit të ulët në kartat e Caroline dhe pilotit 33-vjeçar, për shpenzimet e shtëpisë.

Dosja e çështjes tani pritet t’i përcillet një prokurori për të paraqitur propozimin e tij në Këshillin Gjyqësor.

Kujtojmë që ngjarja e rëndë ndodhi në muajin maj, kur Babis Anagnostopoulos vrau bashkëshorten e tij 20-vjeçare dhe inskenoi një grabitje për t’iu fshehur fajit. Ai e pranoi krimin disa muaj më vonë dhe tashmë është i burgosur.

 

 

 

 

 

 

- Reklamë -spot_img

Na Ndiqni

752FansaPëlqeje
19,500NdjekësNdiqe

Duhet lexuar

- Reklamë -spot_img

Artikuj te ngjashëm

- Reklamë -spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj